دولت برای ارائه نوکری بهتر به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی داخل بر تولیت حضرت قدس رضوی است

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن ملا که در دست خط بازگشت از سیر به دو کشور آسیایی قرقیزستان و تاجیکستان، به قصد زیارت بارگاه مطهر معصوم هشتم شیعیان، به مشهد عروج کرده بود؛ پس از زیارت ضریح مطهر حضرت ثامن الحجج ، در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان مهذب رضوی، بر ضرورت خدمت رسانی مطلوب تر به زائران و مجاوران آن درگاه تاکید کرد.

روحانی با اعتراف این که هدف حضور و دولت یکی و آن، خدمت بیشتر به آدم است، افزود: بخت از هرگونه کمک و توجه در این بن فروگذار نخواهد کرد و در کنار حضرت خواهد حیات.

مهتر جمهور افزود: دولت برای ارائه کمک در زمینه طرح جامع حرم رضوی و همچنین بافتن درمانده اطراف حرم و رعایت هماهنگی های لازم شهرسازی با بافتن ظاهری و فرهنگی حرم، آماده است.

روحانی با پیش روی این که قضا و قدر طی سال های گذشته به حکم وظیفه توجه ویژه ای به مشهد مقدس و به خصوص ساماندهی لیف اطراف حرم داشته است، بیان داشت: دولت در حد توان برای ارائه خدمات مطلوب خیس به مجاوران و زائران علی ابن موسی الرضا (ع) درون بر درگاه قدس رضوی است.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین درون این دیدار با رمز بوسیله تأکیدات قطب معظم انقلاب اسلامی، گفت: این آستان مقدس در سطر سیاست های دولت و در به خشکی امدن مایه های دولتی و عمومی در انگیزه خدمت به مردم حرکت خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی اشتغال را واقعی ترین نیاز اجتماع عنوان کرد و افزود: حضرت رضوی خود را جدای از قضا و قدر نمی داند و در هماهنگی با هم در موجب تحقق دادرسی های ترتیب حرکت خواهیم کرد.

حجت الاسلام مروی افزود: استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد تو هماهنگی طولانی در خدمات به زائران، همراه حضرت رضوی هستند و امیدواریم در همین راستا حرکت را ادامه دهیم.

تولیت آستان رضوی عاشق توجه ویژه دولت بوسیله مطالبات پیشگاه با توجه به ظرفیت های قانونی و امکانات موجود شد.

حجت الاسلام مروی موضوع تغییر سرخس به منطقه ویژه آزاد را به نفع استان و معاون وقار بوسیله اقتصاد منطقه و استان دانست و با تقریر این که تولیت آستان آماده باهم اتحاد کردن در این زمینه است، افزود: طرح جامع دوره حرم و لیف فرسوده نیازمند توجه ویژه شانس است.

تولیت حضور قدس رضوی نیز درون دیدار با رئیس جمهور بر لزوم همسانی ساخت وسازهای اطراف حرم با فضای معنوی و فرهنگی حرم رضوی پافشاری کرد.

انتهای پیام