سیر به علیه شقایق های کالپوش

بوسیله گزارش ایسنا، سیدمحمدصادق رضویان با اعلام این اطلاع افزود: برنامه های صبح این جشنواره داخل روستای حسین آباد کالپوش جزء کالپوش شهرستان میامی برگزار می شود.

وی گفت: اجرای برنامه های شاد و مفرح، موسیقی سنتی و بازدید از مناطق مدل گردشگری از عموم پروگرام های این جشنواره است.

رضویان هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی گردشگران با جاذبه های طبیعی شهرستان میامی بوسیله ویژه مناطق نمونه گردشگری عنوان کرد و گفت: استراحت ستاندن داخل مجاورت پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق و پارک ملی گلستان از دیگر نبوغ های گردشگری این منطقه است.

سرپرست شعبه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میامی با تقریر اینکه بخش کالپوش تو ۱۴۰ کیلومتری خصیصه بطرف خانه میامی واقع شده دنباله انصاف: این منطقه سرسبز و خوش آب و محیط با ۱۴ هزار هکتار جنگل، ۳۰ هزار هکتار مرتع و ۳۴ هزاره هکتار مزارع زیرکشت با بارندگی کافی و اراضی مستعد برای زراعت و جنگل داری، در فصل بهار با دشت های لبالب از تراب شقایق و تو شهریورماه با گل های آفتابگردان و با مناظر زیبا پذیرای گردشگران اضافی از سراسر کشور است.

به گزارش ایسنا-نحو دسترسی به این منطقه طی کردن راه صوری میامی بوسیله کالپوش است؛ نیستان های کالپوش و دیم زارهای منطقه کالپوش درون حوزه استحفاظی استان سمنان و آبریز شمالی سرزمین (حوزه آبریز سد گلستان) واقع شده اند.

انتهای پیام